категорії: репортаж

5 канал: Відбувся Антонич-фест (репортаж, відео)

Антонич-фест. 5 каналВирізьбити, намалювати чи виліпити із пластиліну. Враження від віршів Богдана-Ігора Антонича можна виявити як завгодно. До сторіччя від Дня народження поета у столиці пройшов Антонич-фест. За задумом організаторів, усе, що відбувалося на фестивалі – було пов'язаним із творчістю майстра.

Режисер Олексій Альошкін творчість Антонича втілює у лялькових виставах. Каже – найбільше для цього підходить твір поета про Олексу Довбуша.

Поряд із ляльками твори Антонича оживають у дереві. Андрій Садовий працює одразу над двома скульптурами – Журавля та Симаргла.

Анімувати вірші  поета – на фестивалі завдання для найменших. Героїв роблять із пластиліну, цукерок та какао. Керівник анімаційної студії розповідає - всі відзняті кадри зведуть у єдиний мультфільм.

Олена Угрин, 5 канал: "Вірші Антонича можна не лише різьбити чи анімувати, а й каліграфічно написати".

Художник Андрій Сакун намагається за допомогою пензлика відтворити твір поета під назвою "Коропи". 

Організатори фестивалю кажуть – постать Богдана  Ігора Антонича нині обділена увагою. Хоч саме він міг би стати символом для всіх українців.

Організатор додає – нині в Україні немає жодного пам'ятника Антоничу. Та мріє, щоб такий з'явився бодай у столиці. А поки проситиме місцеву владу дозволити залишити у парку скульптури, навіяні віршами поета.

Олена Угрин, Максим Петраков, 5 канал